Nová bratislavská štvrť Eurovea 2 vynikne architektonicky aj technologickou vyspelosťou budov

Autor PR Servis december 2022 -

O používateľský komfort a bezpečnosť budov sa postarajú technológie Siemensu.

Prvý slovenský mrakodrap Eurovea Tower v týchto dňoch získava svoju výslednú výšku 168 metrov a spolu s nábrežnými rezidenciami Riverside smeruje k budúcoročnej kolaudácii.

Nová mestská štvrť v centre Bratislavy od developera J&T Real Estate prinesie okrem bytov, kancelárií a obchodov aj parky, námestia, športoviská a verejné priestory.

Ambiciózny developerský projekt však bude vynikať aj z pohľadu energetickej efektívnosti a bezpečnosti, o ktoré sa postará spoločnosť Siemens s tímom Smart Infrastructure Regional Solutions & Services (Siemens REU).

„V minulosti sme pre spoločnosť J&T Real Estate dodávali systémy merania a regulácie pre zabezpečenie energetickej efektívnosti prevádzkovaných technológií budov, systémy elektrickej požiarnej signalizácie a hlasovej signalizácie požiaru ale aj systémy kontroly vstupu napríklad pre Grand Hotel Kempinski, pre Zuckermandel či pre projekty River Park, Klingerka a mnoho iných“ hovorí Rastislav Mihalík, riaditeľ Siemens REU na Slovensku.

„Eurovea 2 je však bezpochyby doposiaľ najambicióznejší projekt JTRE a sme hrdí, že sme jeho súčasťou,“ dodáva.

Automatizovaná prevádzka budov

Stredobodom riešenia energetickej efektívnosti projektu Eurovea 2 je systém Desigo CC, ktorý umožňuje automatizovať prevádzku budov pri zachovaní maximálnej úrovne používateľského komfortu a bezpečnosti.

Systém vyniká otvorenosťou, čiže podporuje množstvo subsystémov a komunikačných protokolov, vďaka čomu si rozumie s prakticky všetkými technológiami v budovách.

„Desigo CC umožňuje integrovať celý rad otvorených štandardov aj proprietárnych protokolov, vďaka čomu sa dá platforma ľahko prepojiť so systémami pre meranie a reguláciu technológií vetrania, kúrenia, chladenia, individuálnu priestorovú reguláciu, osvetlenie, tienenie, elektrickú požiarnu signalizáciu, prístupový a kamerový systém, prípadne taktiež výťahy alebo dobíjacie stanice pre elektromobily,“ vysvetľuje R. Mihalík.

Inteligentné vykurovanie, vetranie a klimatizácia

V projekte Eurovea 2 zabezpečujú desiatky riadiacich staníc Desigo PXC v kombinácii so stovkami izbových priestorových ovládačov na riadenie vnútornej teploty, aby bola klíma vo všetkých kancelárskych priestoroch optimálne komfortná a aby technológie vykurovania, vetrania a klimatizácie (HVAC) bežali vždy maximálne úsporne a efektívne.

Siemens dodáva pre Euroveu 2 takisto protipožiarny systém Sinteso, ktorý pozostáva z 12 riadiacich jednotiek, 5 572 automatických hlásičov a 770 manuálnych hlásičov.

Všetky technológie budú pripojené k piatim dispečerským riadiacim staniciam Desigo CC pre jednoduchý prístup k dátam a monitorovanie rozličných parametrov, spotreby energií, prípadne alarmových stavov.

PR Servis

Partneri

SOPK

lexikon logo cervene hlavicka KK blue1

Fijet logo