Cestovný ruch

Porota vyzdvihla hotel v Trenčianskych Tepliciach, kaviareň v Bánovciach nad Bebravou a zaujímavú budovu v kúpeľoch Nimnica. Ocenenie získal aj kastelán hradu Beckov.

Počet slovenských turistov v Chorvátsku sa zvyšuje, letisko verí, že pribudnú ďalšie lety. Chartre na Brač budú počas v sezóne využívať klienti CK Satur.

BHP Hotels odkúpil 45-percentný podiel v hoteli The Westminster London – Curio Collection by Hilton.

Oficiálne otvorenie zimnej sezóny na Liptove bolo tradične na Chopku. Zimu odštartovali lyžiari na 20 kilometroch upravených zjazdových tratí. Táto sezóna bude v znamení ženských pretekov Svetového pohára v lyžovaní.

Vzdialené destinácie ako Maldivy, Mexiko či Dominikánska republika sú počas Vianoc mimoriadne obľúbené. Slovenskí dovolenkári si doprajú, míňajú viac ako Maďari a Česi.

Spoločnosti Cushman & Wakefield a CMS predstavili zistenia prieskumu hotelového investičného trhu v regióne s názvom Getting Real about ESG in Hotel Real Estate.

Vysoké Tatry a Liptov hľadia na budúcnosť cestovného ruchu s nádejou. Letná sezóna 2023 sa dotiahla na predcovidové čísla.

Región je v rámci Slovenska najbohatší na pamiatky na druhú i prvú svetovú vojnu.

Zákazník v centre pozornosti, prítomnosť technológií a zníženie vplyvov na životné prostredie – aj to je nová tvár segmentu, ktorý prechádza znovuzrodením po období lockdownov.

Sendvič v okrúhlej žemli s kuracím mäsom vychádza z tradícií výroby tohto jedla v Argentíne.

Strana 1 z 17

Partneri

SOPK

lexikon logo cervene hlavicka KK blue1

Fijet logo