IT

Na konferencii HealthCare Conference 2024 diskutovali odborníci z oblastí zdravotníctva, vedy a techniky o tom, ako môže technologický pokrok zlepšiť starostlivosť o pacienta a zefektívniť procesy zdravotnej starostlivosti.

Príchod štandardu WiFi 7, prechod na vyššie prenosové kapacity, multigigabitové prepínače – to sú kľúčové kroky, ktoré prispejú k technologickému napredovaniu na trhu sietí.

Ľudia, firmy a organizácie budú benefitovať z umelej inteligencie a ďalších technológií, ktoré im umožnia dosiahnuť nové hranice v oblasti výkonnosti v podnikaní aj mimo neho.

Četovací robot na žiadosť nespokojného klienta zložil básničku, v ktorej sa vysmieva sám zo seba. Systém s umelou inteligenciou, ktorý DPD používa niekoľko rokov, následne firma odstavila a chce ho aktualizovať.

Kontrolóri Najvyššieho kontrolného úradu identifikovali v spoločnosti problémy v hospodárení, ale aj riziká pri riadení projektov, nedostatočné kontrolné mechanizmy a absenciu finančného riadenia.

Na experiment a test odolnosti použil výrobca diskrétnu modulárnu kameru, aká sa používa vo vozidlách, v bankomatoch či iných stiesnených priestoroch.

Na veľtrhu CES 2024 v Las Vegas značka predstavila rad koncepčných modelov úžitkových vozidiel. Ukazujú riešenia na mieru zvyšujúce všestrannosť a rozsah možností na uspokojenie potrieb podnikov aj jednotlivcov.

Plán je mať do troch rokov 50 bankomatov. Bankomaty podporujú bezkontaktné transakcie, klienti môžu hotovosť vyberať aj vkladať na účet.

Snahou českej firmy je priniesť riešenie v podobe intuitívnej aplikácie, ktorá bude čítať faktúry a následne umožní ich viacúrovňové schvaľovanie.

Pre Slovensko bude dôležité pridať v oblastiach, v ktorých zaostáva za priemerom Európskej únie – a to je zavádzanie cloudu či zintenzívnenie prieniku 5G sietí.

Strana 1 z 47

Partneri

SOPK

lexikon logo cervene hlavicka KK blue1

Fijet logo