Životné prostredie

Spoločnosti Cushman & Wakefield a CMS predstavili zistenia prieskumu hotelového investičného trhu v regióne s názvom Getting Real about ESG in Hotel Real Estate.

V známej administratívnej budove v Bratislave použili inovatívne riešenie od startupu Fuergy, ktoré prináša ročnú úsporu niekoľko tisíc eur.

Najvyššie skóre ESG vo svojom odvetví má aktuálne spoločnosť Mastercard.

Aj keď ESG reporting bude povinný len asi pre 700 spoločností na Slovensku, odborník aj menším firmám odporúča začať zbierať dáta a prijímať ESG opatrenia čím skôr.

Na trase medzi Bratislavou a Trenčínom premával v skúšobnej prevádzke elektrický kamión značky Volvo.

Podľa štúdie spoločnosti HP ovplyvňuje klimatická kríza rozhodovanie rodičov o nakupovaní, kariére a dokonca aj o veľkosti rodiny.

Transportbetón bez cementu vyrobený spoločnosťou C-Crete Technologies je v podstate bez emisií CO2 a naopak, časom CO2 absorbuje, čím pomáha posúvať stavebný priemysel smerom k nulovým emisiám.

Výkyvy cien energií v poslednom čase zamierili pozornosť nájomcov na aspekty ESG.

Následky búrok, aká sa prehnala Bratislavou aj tento rok, by nemuseli byť také dramatické. Potvrdzujú to skúsenosti z projektu Guthaus.

O e-shope hovorí veľa aj spôsob, akým balí produkty. Nemalo by sa stávať, že obal je problém otvoriť alebo výrobok príde v zbytočne veľkej škatuli.

Strana 1 z 14

Partneri

SOPK

lexikon logo cervene hlavicka KK blue1

Fijet logo