Akvapark Tatralandia má 20 rokov

Autor Marián Galajda júl 2023 -
Akvapark Tatralandia má 20 rokov TMR, Marek Hajkovský

Najväčší vodný park na Slovensku a zároveň jeden z najväčších v strednej Európe oslavuje v júli 20. narodeniny.

Myšlienka vybudovať pri priehrade Liptovská Mara vodný park a využiť tak zdroje termálnej vody s jej blahodarnými účinkami sa objavila koncom 90-tych rokov. Výstavba sa rozbehla rýchlo – základný kameň položili 14. novembra 2002 a už 5. júla 2003 mohli návštevníci využívať prvých 6 bazénov a rovnaký počet toboganov. Hneď v prvý deň ho navštívilo viac ako 4-tisíc hostí.

Medzi Západnými a Nízkymi Tatrami vyrástol vodný park, ktorý si okamžite získal obľubu domácich klientov, ako aj susedov z Poľska.

Ideálna pozícia v turisticky atraktívnom regióne Liptova blízko slovensko-poľských hraníc a pravidelné investície do rozvoja spôsobili, že pri Liptovskom Mikuláši vyrástol rozsiahly areál vodnej zábavy s celoročnou prevádzkou a ubytovaním, ktorý bol už pri otvorení najväčším na Slovensku a stal sa jedným z pilierov cestovného ruchu na Liptove,“ pripomenul riaditeľ vodného parku Róbert Šmitala.

„Dnes ponúkame návštevníkom možnosť zabaviť sa 14 bazénoch s morskou, termálnou aj čírou vodou, k dispozícii je 28 toboganov a šmýkačiek,“ dodal.

Najnovším míľnikom v rozvoji Tatralandie bolo otvorenie dvoch veľkých tobogánov Delphine a 4Family. Podľa R. Šmitalu patria medzi to najlepšie vo svojej kategórii v celej Európe. Sú vysoké ako 5-poschodový dom a majú dokonca vlastný výťah na rafty,“ priblížil.

Po náročnom období pandémie, ktoré vodné parky výrazným spôsobom zasiahlo a obmedzilo, sa v Tatralandii opäť pozerajú dopredu a plánujú ďalší rozvoj, ktorý by podporil celoročný charakter vodného parku.

Súčasťou komplexu Tatralandie je aj chatový rezort Holiday Village Tatralandia. Zábavu pre celú rodinu aj poučenie ponúka tématická záhrada Zookontakt Tatralandia – okrem možnosti spoznať zblízka rôzne zvieratá predstavuje aj miniatúry svetových stavieb a zábavné atrakcie.

Najväčší vodný park na Slovensku oslávil 20. narodeniny veľkou narodeninovou párty 1. júla.

Marián Galajda, TMR

 

História Tatralandie v kocke

 • XI / 2002 – začiatok výstavby
 • VII / 2003 – otvorenie vodného parku so bazénmi a 6 toboganmi, v bazéne s termálnou vodou bola postavená prekážková dráha na vode,
 • 2004 – otvorenie saunového sveta, v letnej časti vodného parku pribudlo ďalších 9 toboganov a 3 bazény, vybudovala sa aj ubytovacia časť Holiday Village Tatralandia.
 • 2005 – otvorenie Western City Šiklov Mlyn, Lanové Centrum Tatralandia a Bubble city,
 • 2006 – otvorenie novej celoročnej haly Karibik,
 • 2007 – otvorená toboganová veža „Bašta“ so štyrmi celoročnými toboganmi, Wellness Paradise so širokou ponukou masáží, zábalov a ďalších wellness procedúr,
 • 2008 – do kvarteta celoročných toboganov pribudol polouzavretý tobogan Tornádo,
 • 2009 – otvorenie Boomerang Raft Ramp,
 • 2010 – rodinný letný tobogan Trio,
 • 2012 - 2013 – otvorená krytá hala Tropical Paradise s vodným barom Barbados, 4 bazénmi (dva s čírou a dva so slanou vodou), majestátnou pirátskou loďou, šnorchlovacím bazénom s morskými živočíchmi,
 • 2015 – Hawaii komplex, surfovací mobilný trenažér, Baby Silent Zone,
 • 2016 – celoročná hala Surf Waves Tatralandia s indoorovým surfovacím simulátorom a 4 surfovacími dráhami,
 • 2018 – v júli otvorené 2 nové mega tobogany –adrenalínový Delphin a interaktívny 4Family.

TATRALANDIA dron areal ed c Marek Hajkovsky foto

 

Partneri

SOPK

lexikon logo cervene hlavicka KK blue1

Fijet logo