Fio Smartbanking umožňuje jednoduchšie načítanie QR kódu

Autor Jozef Daňo júl 2023 -
Fio Smartbanking umožňuje jednoduchšie načítanie QR kódu Pixabay

Aktuálna verzia mobilného bankovníctva Fio banky ponúka klientom nové funkcie vrátane autorizovaného hovoru.

V najnovšej verzii mobilného bankovníctva Fio Smartbanking prináša banka niekoľko noviniek, ktoré klientom ešte viac uľahčia život.

Klienti, ktorí si zvykli na jednoduché platby načítaním QR kódu, teraz môžu využívať ďalšiu možnosť – detaily platby zašifrované v QR kóde môžu rýchlo a jednoducho načítať do aplikácie. Vyberú obrázok alebo súbor PDF, z ponuky zdieľania vyberú „Fio banka“ a po prihlásení do aplikácie jednoducho potvrdia platbu.

Ďalšie vylepšenie sa týka novej možnosti autorizovanej telefonickej komunikácie priamo z aplikácie Fio Smartbankingu, ktorá slúži na zisťovanie konkrétnych informácií o účte alebo platbách klienta. Ak klient teraz zavolá na infolinku z Kontaktov v aplikácii Fio Smartbanking, môže sa dozvedieť napríklad stav spracovania svojej odchádzajúcej platby, stav úveru či žiadosti o platobnú kartu.

V rámci dopĺňania funkcií z internetbankingu je odteraz v mobilnej aplikácii Fio Smartbanking možnosť meniť osobné údaje – napríklad e-mail, kontaktný telefón alebo adresu, a to v sekcii Moje Fio.

Posledná novinka sa týka push notifikácií, ktoré po kliknutí a prihlásení ihneď zobrazia detail uskutočnenej platby alebo doručenej správy.

„Dlhodobo sa zameriavame na rozvoj aplikácie Fio Smartbanking, aby ponúkala čo najviac služieb webovej aplikácie a zároveň aj ďalšie funkcie, ktoré umožňujú mobilné technológie,“ komentoval novinky obchodný riaditeľ Fio banky Jan Bláha.

Jozef Daňo, Fio banka

Partneri

SOPK

lexikon logo cervene hlavicka KK blue1

Fijet logo