Lidl opäť zvyšuje platy, vynaloží na to viac ako 12 miliónov eur

Autor TS február 2023 -

Spoločnosť Lidl Slovenská republika dlhodobo oslovuje kandidátov dobrými pracovnými podmienkami a nadpriemernými platmi.

Zamestnancom predajní a skladov Lidla sa od januára opäť zvýšili základné mzdy, tentoraz o 9 %. V roku 2023 spoločnosť vyčlení na zvýšenie platov viac ako 12 miliónov eur. Lidl zároveň vytvára stovky nových pracovných miest ročne.

Lidl Slovenská republika má aktuálne viac ako 6 500 zamestnancov v 160 predajniach, troch logistických centrách, dvoch outletoch a v centrále.

Zvyšovanie platov v reťazci je zakotvené v zmluve pre ďalšie tri roky, každý teda pozná výhľad vývoja svojej mzdy pre ďalšie obdobie.

„Napĺňať naše poslanie dokážeme iba vďaka práci celého tímu – veľmi si preto vážim nasadenie každého nášho zamestnanca a každej našej zamestnankyne. Našim cieľom je ponúknuť všetkým členom tímu príležitosť na kariérny rast, motivujúce platy a atraktívne benefity,“ povedal Adam Miszczyszyn, generálny riaditeľ Lidl Slovenská republika.

Lidl je podľa neho dlhodobo najlepšie platiacou spoločnosťou v segmente.

Balík benefitov

Okrem motivujúcich platov ponúka Lidl zamestnancom bohatý balík benefitov. V internom benefitnom portáli, ktorý funguje na princípe e-shopu, majú všetci zamestnanci k dispozícií rovnakú sumu 250 eur ročne. Nezáleží pritom na pozícií, regióne a ani dĺžke pôsobenia v Lidli.

Každý si potom vyberá tie benefity, o ktoré má reálny záujem. Môžu to byť napríklad lístky do kina či kultúrne podujatia, praktický balíček pre dieťatko, školská výbava pre školáka, poukážky na výhodný nákup, príspevok na letný tábor pre deti, zaplatenie štartovného na rôzne športové udalosti a ďalšie položky podporujúce rodinu, zdravie, kultúru či záľuby.

Zamestnanci zároveň dostávajú bezplatné jazykové vzdelávania a na mieru šité školenia v oblasti mäkkých a tvrdých zručností, ako aj narodeninové a vitamínové balíčky.

Súčasťou podpory zamestnancov je aj interný grantový program „Lidl srdcom“ pre ľudí, ktorí sa ocitli v náročných životných situáciách.

Dovedna Lidl investuje do benefitov takmer 3,5 milióna eur ročne.

Férový a oceňovaný zamestnávateľ

Jednou z výhod práce v Lidl Slovenská republike je aj šanca na kariérny rozvoj – voľné pracovné pozície obsadzuje diskont primárne z vlastných radov a podporuje rovnaké odmeňovanie žien a mužov. Potvrdzuje to aj certifikát Equal Salary.

Aktivity Lidla ako zamestnávateľa dlhodobo oceňujú odborníci i verejnosť. Lidl je sedemnásobným držiteľom ocenenia Top Employer Slovensko a Top Employer Europe a odteraz už štvornásobným víťazom domácej ankety Najzamestnávateľ.

V prvom prípade ide o výsledok podrobného auditu, o najzamestnávateľoch rozhoduje v hlasovaní verejnosť.

TS / JF

Partneri

SOPK

lexikon logo cervene hlavicka KK blue1

Fijet logo