Program využíva na rozpoznanie priestorov technológiu AI a počítačového videnia podobnú tým, ktoré sa používajú v autonómnych vozidlách.

Knihu „Zero Risk Startup“ napísal podnikateľ a anjelský investor Paulo Andrez, ktorý radil aj Slovákom.

Prítomnosť stále zapnutej kamery odrádza ľudí od agresívneho správania a pozitívne ovplyvňuje aj vystupovanie jej nositeľa na verejnosti.

Väčšina mladých vo veku 18 – 26 rokov považuje podľa prieskumu to, čo sa naučili o IT na základnej a strednej škole, za nedostačujúce v bežnom živote. Trh práce má vyššie nároky.

Pred sebou máme obrovskú výzvu dobehnúť zvyšok sveta. Nemôžeme to však nechať iba na šikovných jednotlivcov a startupy. Európa musí do V&V koordinovane investovať.

Klienti reagujú na pohyby inflácie a úrokov. Po ich znížení sa očakáva presun k rizikovejším aktívam.

Od apríla platí novela stavebného zákona, ktorá mení pravidlá prístupu štátu k stavbám postaveným bez splnenia zákonných podmienok.

Agropotravinárske odvetvie je prestarnuté a trpí nezáujmom mladých ľudí. Vláda prijala krok, ktorý zjednoduší prijímanie zahraničných pracovníkov.

Vďaka poisteniu môžu pacienti počas liečby aj rekonvalescencie finančne ľahšie zvládnuť neočakávanú situáciu, ktorá má negatívny vplyv na celú rodinu.

Porota vyzdvihla hotel v Trenčianskych Tepliciach, kaviareň v Bánovciach nad Bebravou a zaujímavú budovu v kúpeľoch Nimnica. Ocenenie získal aj kastelán hradu Beckov.

Hlavnú cenu v tradičnom hodnotení získali v tomto roku advokátske kancelárie Soukeník - Štrpka a Havel & Partners.

Nový Mercedes-Benz G 580 s technológiou EQ posúva ďalej kvality tohto radu pre jazdu v teréne.

Stiahnutie aplikácie môže podľa odborníkov predstavovať riziko a jej fungovanie nasvedčuje na spyware.

Počet slovenských turistov v Chorvátsku sa zvyšuje, letisko verí, že pribudnú ďalšie lety. Chartre na Brač budú počas v sezóne využívať klienti CK Satur.

Aj takýmto nepriamym spôsobom sa slovenskí dodávatelia v zahraničí presadzujú čoraz viac.

Investovanie do fondov je populárne aj u Slovákov. K 31. decembru 2023 predstavovali na Slovensku aktíva podielových fondov objem 9,7 miliardy eur, čo bolo vyše dvojnásobne viac ako pred 10 rokmi.

Preprava medzi podlažiami rodinného domu či sídla firmy „v bubline“ má viaceré výhody.

Zníženie odmeny za ťažbu kryptomeny na polovicu v minulosti viackrát spôsobilo prepisovanie maxím hodnoty.

Sieť autocentier predala za 12 mesiacov vyše 100-tisíc vozidiel. Investície posilnia aj prevádzky AAA Auto na Slovensku.

Dlhopisy sú investičnou príležitosťou, ktorá má zmysel najmä v čase poklesu úrokových sadzieb, upozorňuje skupina.

Partneri

SOPK

lexikon logo cervene hlavicka KK blue1

Fijet logo